Wyniki wyborów w Teksasie: Rep. Cuellar prowadzi Cisneros 177 głosami w prawyborach Demokratów

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Reprezentant. Henry Cuellar, demokratyczny kongresman z 28. dystryktu w Teksasie, prowadzi główną rywalkę Jessicę Cisneros zaledwie 177 głosami w drugiej turze, po tym, jak we wtorek policzono karty do głosowania.

Cuellar, który ma służył w Kongresie od 2005 rokuogłosił zwycięstwo wczesnym rankiem w środę.

„Dzisiaj wieczorem przemówił 28. Okręg Kongresowy i byliśmy świadkami działania naszego wielkiego systemu demokratycznego” pewny siebie Cuellar powiedział w oświadczeniu. „Wyniki są dostępne, wszystkie głosy zostały wzięte pod uwagę – jestem zaszczycony, że zostałem ponownie wybrany na kandydata Demokratów do Kongresu”.

Lewicujący Cisneros nie był jednak gotowy do poddania się.

WYBORY PRAWIDŁOWE W GRUZJI, ALABAMIE, RUNDA W TEKSASIE

„Te wybory są wciąż zbyt blisko ogłoszenia, a my wciąż czekamy na policzenie każdego głosowania i kwalifikującego się głosu” – napisał na Twitterze Cisneros. “Ta walka jeszcze się nie skończyła.”

Na razie Cisneros ma rację, ponieważ karty do głosowania wysłane pocztą, które zostały wysłane do wtorku, nadal mogą być liczone, jeśli zostaną dostarczone urzędnikom okręgowym do 17:00 w środę. Dodatkowo niewielki margines oznacza, że ​​Cisneros może złożyć wniosek o ponowne przeliczenie.

Zasiedziały Cuellar powiedział dziennikarzom, że jest gotowy.

DEMS CUELLAR, CISNEROS UCIEKAJĄ W TEKSASIE

„Wiem, co to znaczy relacjonować w konkursie wyborczym”, powiedział, zgodnie z Texas Tribune. „Mamy bardzo dobrych prawników i jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy bronić naszego zwycięstwa wyborczego”.

Sam Cuellar w pierwszej kolejności wykorzystał relację, aby objąć urząd. Po tym, jak w 2004 roku przegrał o mniej niż 150 głosów do obecnego Ciro Rodrigueza, a po ponownym przeliczeniu wygrał 58 głosami.

Jessica Cisneros spotyka swojego przeciwnika, przedstawiciela USA. Henry Cuellar, po raz pierwszy na szlaku kampanii na Citrus Parade w Mission w Teksasie, Jan. 25, 2020.
(Reuters / Veronica Cardenas)

Wyścig między Cuellar i Cisneros zwrócił na siebie uwagę po tym, jak wyciekł projekt opinii Sądu Najwyższego wezwał do Roe v. Broń, aby zostać uchylonym, umieszczając prawa do aborcji w rękach poszczególnych państw, zamiast uznawać tę praktykę za prawo konstytucyjne.

Cuellar jest jedynym Demokratą w Izbie, który jest pro-life, a inni członkowie jego partii ścigali go z tego powodu. Otrzymał również pozytywną ocenę od Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Amerykichociaż w ostatnich latach wzywał do silniejszego systemu sprawdzania przeszłości przy zakupie broni.

Reprezentant. Alexandria Ocasio-Cortez, DN.Y., wysadzony w powietrze establishment demokratyczny za wspieranie Cuellara pomimo tych stanowisk, zwłaszcza biorąc pod uwagę troskę o prawo do aborcji i wtorkową strzelaninę w szkole w rodzinnym stanie Cuellara w Teksasie.

„W dniu masowej strzelaniny i kilka tygodni po wiadomościach o Roe, kierownictwo Partii Demokratycznej zebrało się na rzecz pro-NRA, przeciwnego wyboru, objętego śledztwem w bliskim sąsiedztwie prawyborów” – napisał na Twitterze Ocasio-Cortez. „Robocalls, zbiórki pieniędzy, wszystko. Odpowiedzialność nie jest stronnicza. To była całkowita porażka przywództwa”.

Dodała: „Kongres nie powinien być obowiązkową rakietą ochronną i niestety jest traktowany jako taki zdecydowanie zbyt wielu”.

KLIKNIJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Dochodzenie, o którym wspominał Ocasio-Cortez zaangażowało FBI w nalot na dom i biuro Cuellara na początku tego roku. Adwokat Cuellara powiedział Fox News, że Departament Sprawiedliwości zapewnił Cuellara, że ​​nie był celem śledztwa.

Cuellar wcześniej pokonał Cisnerosa w zaciętym pojedynku w prawyborach Demokratów w 2020 roku.

Leave a Comment