Wyze wprowadza na rynek inteligentny mechanizm otwierania drzwi garażowych, który integruje się z Wyze Cam

Gorąco na piętach jego najnowsze wydanie inteligentnego zamka drzwiWyze wprowadza kontroler drzwi garażowych do zarządzania dostępem w drugą stronę do Twojego domu. Sterownik drzwi garażowych Wyze uruchamia się dzisiaj i kosztuje 39,99 USD plus koszty wysyłki. Ten gadżet umożliwia sterowanie i przeglądanie bramy garażowej z dowolnego miejsca za pomocą Wyze Cam v3 i skrzynki kontrolera, dzięki czemu możesz zobaczyć drzwi podczas otwierania lub zamykania ich zdalnie za pomocą aplikacji Wyze. Zamiast używać czujnika kontaktowego do monitorowania stanu drzwi, jak robią to podobne produkty, Wyze wdraża technologię sztucznej inteligencji w swojej zintegrowanej kamerze, aby obserwować Twoje drzwi.

Kontroler inteligentnych drzwi garażowych to urządzenie modernizacyjne, które łączy się z istniejącym zmotoryzowanym mechanizmem otwierania drzwi, aby umożliwić zdalne sterowanie nim za pośrednictwem połączenia Wi-Fi – na przykład, gdy jesteś poza zasięgiem zwykłego pilota lub przycisku osłony samochodu. To trochę jak inteligentny zamek do drzwi, ale do bramy garażowej i może pomóc rozwiązać ten odwieczny problem paniki, kiedy nie pamiętasz, czy zostawiłeś otwarte drzwi garażowe (i jechałeś do domu, aby sprawdzić) . Istnieje również kilka otwieraczy do drzwi garażowych z wbudowaną technologią, więc nie ma potrzeby stosowania dodatkowego kontrolera.

Kontroler drzwi garażowych Wyze łączy kamerę i skrzynkę kontrolera, która współpracuje z istniejącym mechanizmem otwierania drzwi garażowych.
Zdjęcie: Wyze

Wyze twierdzi, że jego urządzenie jest kompatybilne z większością marek otwieraczy i jest sprawdzanie online możesz użyć, aby sprawdzić, czy twój jest jednym z nich. Ale nie będzie działać z najpopularniejszymi otwieraczami do bram garażowych produkowanymi przez Chamberlain Group (marki Liftmaster, Chamberlain i Craftsman), ponieważ wykorzystują one zastrzeżoną technologię komunikacyjną Security + 2.0. Są one kompatybilne tylko z 30$ Chamberlaina Inteligentne sterowanie garażem MyQ.

W przeciwieństwie do większości innych inteligentnych kontrolerów drzwi garażowych, urządzenie Wyze nie korzysta z czujnika kontaktu lub przechyłu, aby określić, czy drzwi garażowe są otwarte, czy zamknięte. Zamiast tego opiera się na inteligencji AI swojej kamery, aby zobaczyć stan twoich drzwi.

Cóż, tak jakby. Wydaje się, że nie używa uczenia maszynowego na urządzeniu do określenia, czy drzwi garażowe są otwarte – raczej kontroler drzwi garażowych Wyze Cam ma kamerę, która wyszukuje kod QR. Tak, aby to zadziałało, musisz nakleić gigantyczny kod QR na wewnętrznej stronie bramy garażowej.

Chociaż jest to nieco dziwne rozwiązanie, z pewnością jest innowacyjne i rozwiązuje powszechny problem z wieloma obecnymi opcjami. Nawet najbardziej niezawodne czujniki mogą dawać fałszywe odczyty z tego czy innego powodu. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz się wydarzyć, gdy jesteś daleko od domu, jest otwarcie bramy garażowej zamiast jej zamykania. (To jest coś, czego doświadczyłem podczas testowania kontrolera bramy garażowej, dlatego zawsze polecam również kamerę do weryfikacji wizualnej.) Czy duża naklejka z kodem QR będzie lepiej działać, okaże się.

Wyze Cam v3 i kontroler drzwi garażowych będą sprzedawane w zestawie lub możesz kupić go osobno.
Zdjęcie: Wyze

Sprzęt składa się z dwóch części: Wyze Cam v3 i modułu kontrolera drzwi garażowych, małego białego pudełka, które łączy się z Wyze Cam za pomocą kabla Micro USB. To pudełko następnie łączy się z mechanizmem otwierania drzwi, aby powiedzieć mu, kiedy otworzyć lub zamknąć. (Po prostu wsuwa się obok istniejących przewodów, więc nie ma potrzeby lutowania.) Nie odbiera funkcjonalności istniejącym przyciskom ściennym lub pilotom.

Instalujesz kamerę do góry nogami na suficie garażu przy otwieraczu drzwi. Mocuje się do uchwytu magnetycznego i musi znajdować się w pobliżu modułu kontrolera, który podłączasz do otwieracza. Wyze dostarcza dwustronną taśmę i uchwyty magnetyczne, więc nie ma potrzeby żadnych śrub ani wiercenia, wystarczy pobliskie gniazdko elektryczne na suficie.

Za każdym razem, gdy drzwi się otwierają lub zamykają, kamera nagrywa wideo, które możesz obejrzeć w aplikacji Wyze. Dostępna jest ograniczona ilość wolnego miejsca (długość 12 sekund) lub nieograniczona, jeśli subskrybujesz Usługa Cam Plus firmy Wyze (od 1,25 USD miesięcznie). Kamera ma widzenie w kolorze 1080p w nocy, a dzięki Cam Plus możesz również wykrywać osoby, paczki i pojazdy. Istnieje również możliwość użycia wymiennej karty microSD do nagrywania 24/7.

Niedawno okazało się, że Wyze miał nie poinformował swoich klientów o długotrwałym problemie z bezpieczeństwem dzięki kamerze Wyze Cam pierwszej generacji. Ten brak przejrzystości potęguje wszelkie obawy, jakie ludzie mogą mieć w związku z używaniem podłączonych kamer w domach i wokół nich, zwłaszcza urządzeń, które umożliwiają dostęp do nich.

Aplikacja Wyze oferuje wiele opcji powiadomień, w tym o pozostawieniu otwartych drzwi lub otwarciu lub zamknięciu drzwi. Historia otwarcia / zamknięcia pokazuje, kiedy był obsługiwany, a możesz otworzyć lub zamknąć garaż za pomocą przycisku w aplikacji. Możesz także użyć mechanizmu reguł aplikacji Wyze, aby ustawić automatyczne zamykanie drzwi o określonej porze dnia lub użyć geolokalizacji, aby zamykały się automatycznie, gdy wychodzisz z domu.

Kontroler drzwi garażowych Wyze może sterować tylko jednymi drzwiami, więc będziesz potrzebować jednej dla każdej, jeśli masz wiele bram garażowych. Będzie współpracować z Amazon Alexa i Asystentem Google w celu sterowania głosowego i integracji z procedurami inteligentnego domu.

Wyze sprzedaje kontroler drzwi garażowych w pakiecie z Wyze Cam v3, ale możesz również kupić zestaw części zamiennych do kontrolera drzwi garażowych Wyze, który nie obejmuje Wyze Cam v3, za 18,99 USD plus koszty wysyłki. Kontroler działa tylko z Wyze Cam v3 – nie z żadnym z wcześniejszych modeli firmy.

Aktualizacja: wtorek, 26 kwietnia, 9:15: Potwierdzono, że kontroler drzwi garażowych Wyze nie jest kompatybilny z modelami otwierania garaży Security + 2.0 firmy Chamberlain.

Leave a Comment