Zeznania sądowe: „Ona go wystawiła”, opowiada świadek przysięgłym

Piątek był 4 dniem składania zeznań w procesie o zabójstwo Cohena Hancz-Barron

FORT WAYNE, chr. (WANE) – Kiedy Cohen Hancz-Barron uciekł z Fort Wayne do Lafayette, udał się do mieszkania w Lafayette, gdzie przypadkowo znał kobietę o imieniu Hannah Collins.

Miał historię, że mieszkał z Sarah Zent i jej trójką dzieci przez około miesiąc i właśnie został wyrzucony. Powiedział, że miał samobójstwo.

Co więcej, powiedział, że on i ta kobieta byli poprzedniego wieczoru w barze i obserwował, jak wysyła wiadomość do innego mężczyzny.

„Bał się, że ona go wrobiła” – powiedział Collins w piątek ławie przysięgłych na procesie Hancz-Barron, lat 22, oskarżonego o zabójstwo Sarah Zent, ​​lat 26, i jej trojga małych dzieci, Cartera: 5, Ashton, 3 i Aubree, 2, wczesnym rankiem 2 czerwca 2021.

Proces zostanie wznowiony we wtorek, aw przypadku skazania, w tym samym tygodniu odbędzie się kolejny proces o dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Piątek był czwartym dniem procesu w sprawie morderstwa, który odbył się na sali sądowej sędziego sądu najwyższego w Allen, Fran Gull, i kolejnym dniem, kiedy rodzina została zmuszona do zniesienia większej liczby zdjęć z miejsca zbrodni z udziałem Sarah i jej trójki maluchów.

Ważne zeznanie biologa medycyny sądowej, Ashleya Luthera, z laboratorium policji stanowej w Indianapolis powiązało DNA Cohena Hancz-Barrona z parą rękawic ogrodniczych znalezionych w pobliżu Aubree Zent. Luther zeznał, że składany nóż, który Hancz Barron miał w mieszkaniu Lafayette, miał wystarczająco dużo krwi, aby połączyć jego i ofiary z przestępstwem.

Gdy policja dotarła do domu przy 2904 Gay St, całe miasto przeżyło przerażenie. po dwóch histerycznych telefonach przed 10 rano z Nielsen i Joselyn błagali o przybycie policji. Niemal natychmiast zorganizowano czuwanie, a 10-punktowa koalicja zorganizowała opłacenie pogrzebów.

W piątek, główny technik kryminalny Ricky Brumett powiedział, że ośmiu z dziewięciu techników kryminalnych FWPD zgłosiło się na miejsce około 11 rano i pozostało do 18:00 w dniu, w którym odkryto zabójstwa.

„Moje ręce były podarte”, powiedział Brumett w sądzie, od wkładania i zdejmowania rękawic. „Tak często to robiłem tego dnia”.

Następnego dnia CSI był obecny na autopsji i wrócił do zakończenia 4 czerwca, powiedział w nagranym wywiadzie.

To zeznanie technik kryminalistyki Michelle Iden, która zajęła miejsce Brumetta, przyniosło więcej łez od 20 członków rodziny zgromadzonych na części rozpraw sądowych. Ława przysięgłych nadal nie zasiada w ławce przysięgłych i zajmuje dwie trzecie miejsc na sali sądowej, co zostało zapoczątkowane podczas pandemii.

Na zdjęciach znowu była Sarah, klęcząca w rogu łóżka, z rękami nad głową w pozycji przypominającej modlitwę. Po drugiej stronie łóżka leżał Carter, lat 5, w spodniach i leżał twarzą do dołu.

Dwoje maluchów stało przy wezgłowiu łóżka, Ashton, 3 pod ścianą, owinięty w czerwoną kołdrę, z odsłoniętymi stopami. Obok niego leżał Aubree tylko w pieluszce. Obaj leżeli twarzami w dół.

Kiedy Iden pokazała zdjęcie łóżka po usunięciu ciał przez koronera z Allen County, pojawiły się duże kałuże czerwonej krwi. Zeznała, że ​​pod Sarah również znaleziono dużą kałużę krwi.

Brian Martin, główny detektyw z wydziału zabójstw przydzielony do tej sprawy, po raz pierwszy zajął stanowisko, by opowiedzieć o swoim wywiadzie z Hanczem-Barronem, kiedy został przetransportowany z powrotem do Fort Wayne. Znalazł zadrapania na szyi i lewym nadgarstku oskarżonego, prawdopodobny dowód na to, że Sarah walczyła podczas ataku, jak wynika z zeznań sądowych.

Sarah miała rany obronne na ramieniu i dłoni, podobnie jak pięcioletni Carter, według zeznań sądowych. Podczas przeszukania Martin powiedział, że znalazł w portfelu Hancz-Barron kartę kredytową Visa Sarah Zent.

William Lebrato, członek dwuosobowej drużyny obronnej, zapytał, czy karta została użyta, ale Martin powiedział, że nie wiedział, czy tak się stało.

Lebrato chciał również wiedzieć, dlaczego detektyw, który pomagał schwytać Hancza-Barrona w Lafayette, nie umieścił w swoim raporcie informacji Collinsa. To ona poinformowała, że ​​Hancz-Barron powiedział, że czuje się „ustawiony” przez Sarah.

Wciąż jednak nie znaleziono motywu śmierci każdej z ofiar nożem, chociaż maluchy zostały uderzone w tył głowy, a Sarah została uduszona i uduszona, zarówno ręcznie, jak i kablem elektrycznym. Ich śmierć była spowodowana zabójstwem przez liczne rany kłute.

Kierowany przez prokuratora okręgowego Allen Tom Chaille i zastępca prokuratora Tesa Helge nie musi podawać motywu. Ich zarzutem jest udowodnienie, że zbrodnia została popełniona „ponad wszelką wątpliwość.

Obrona, kierowana przez Anthony’ego Churchwarda, próbowała zasiać pewne wątpliwości w raportach, ale otwierając argumenty, Churchward ostrzegł ławę przysięgłych „aby pociągać do odpowiedzialności właściwą osobę”. Churchward opisał dowody jako poszlakowe i powiedział, że nie było naocznych świadków.

Według patologa sądowego, dr. Scotta Wagnera.

Leave a Comment