Żona, matka i inne osoby Duggara piszą listy do sędziego z prośbą o złagodzenie wyroku

FAYETTEVILLE, Ark. (KNWA / KFTA) – 11 maja zespoły prokuratury i obrony w sprawie dotyczącej pornografii dziecięcej Joshuy Duggara przedłożyły memoranda skazujące w Sądzie Federalnym Zachodniego Okręgu Arkansas w Fayetteville, przedstawiając uzasadnienie ich odpowiednich zaleceń dotyczących skazywania.

Prokuratura rzuciła światło na wiele szczegółów, które uważano za uzasadnione ulepszenia, które wymagałyby kary 30 lat dożywocia, chociaż maksymalna dopuszczalna w tym przypadku to 20 lat. Odwrotnie, obrona zwróciła uwagę na charakter oskarżonego i brak kryminalnej przeszłości, domagając się pięcioletniego wyroku.

Oprócz 30-stronicowego dokumentu sądowego, akta obrony zawierały również kilka osobistych listów skierowanych do sędziego Timothy’ego L. Brooksa, w tym słowa od żony, matki i innej rodziny i przyjaciół Duggara. Każdy z listów zawierał zdrowe opisy Duggara, wyjaśnienia, dlaczego lżejsze zdanie byłoby korzystne i odpowiednie, lub jedno i drugie.

Anna DuggarList , datowany na 7 marca, adresuje do sędziego półtora stron o pojedynczej odstępie i szczegółowo opisuje wszystko, od spotkania pary, przez wczesne lata ich małżeństwa, po niedawne wysiłki Duggara, aby pomóc w utrzymaniu owdowiałego przyjaciela rodziny.

„Joshua widzi w ludziach to, co najlepsze i jest gotów iść obok nich, aby pomóc im w ich
marzenia rzeczywistością ”- napisała. „Proszę, abyś wkrótce rozważył ponowne połączenie nas jako rodziny”.

Nicole Burress jest sąsiadką rodziny Duggar z Tontitown. W liście z 3 marca powtórzyła historię Anny o finansowym wsparciu wdowy przez Duggara, dodając, że „spotkała ludzi, którym dał samochody, starając się im pomóc finansowo. ”

„Uważnie słucha ludzkich zranień i zmagań oraz prób ich rozwiązania” – napisała. Zawarła również anegdotę o tym, że Duggar przyniósł jej lekarstwo podczas pandemii, kiedy była w ciąży i zaraziła się COVID-19.

David Waller jest starszym pastorem kościoła baptystów w Fairpark i szwagrem Duggara. 10 marca napisał o tej samej „walczącej i potrzebującej wdowie”, szczegółowo opisując miesięczne płatności w wysokości 2000 dolarów, które Duggar rzekomo dokonywał „przez ostatnie kilka lat”.

„Osobiście obserwowałem, jak Joshua Duggar jest człowiekiem uczciwym i poniósł znaczne straty po sprzedaży pojazdu mojemu przyjacielowi na jego koszt” – dodał pastor. „Żyje, wiedząc, że pewnego dnia zda sprawę Bogu z wyborów i decyzji, które podejmuje”.

ojciec Anny Duggar, Michael E. Kellernapisał odręczny list do sędziego Brooksa 1 marca. Po wyjaśnieniu swojej przeszłości jako wolontariusza więziennego na Florydzie, nazywa Duggara „bardzo łagodnym, uprzejmym i uprzejmym dla wszystkich”.

„Proszę, bądź miłosierny dla tego młodego człowieka, który ma żonę i siedmioro dzieci, które go kochają i potrzebują” – dodał Keller.

matka oskarżonego, Michelle Duggar, napisał niedatowany, jednostronicowy list.

Joshua ma czułe serce i współczuje innym. Jeśli ktoś przeżywa trudny okres, jako jeden z pierwszych zachęca go lub stara się mu w namacalny sposób pomóc.

Joshua zawsze był osobą pozytywną i optymistyczną. Jest dobrym opiekunem dla swojej rodziny, pracuje pilnie i myśli o kreatywnych sposobach wspierania i opieki nad żoną i dziećmi. Jest także hojny i dzieli się swoimi zasobami z innymi w potrzebie.

Michelle Duggar

Podkreśla również wsparcie Duggara dla „przyjaciela wdowy” przez „kilka lat”.

LaCount Reber jest bliskim przyjacielem rodziny, z którym Duggar mieszkał podczas przedprocesowego warunkowego zwolnienia. Wyjaśnia, że ​​oskarżony „wykazał się dużą dozą cierpliwości i życzliwości w kontaktach z żoną i dziećmi”, okazując „dużą troskę i troskę”.

„Ciekawie było zobaczyć, że Joshua zawsze wydawał się mieć dobre nastawienie”, napisał Reber, „w zniechęcających okolicznościach, z jakimi się zmagał”.

List od sąsiada Timothy Burress zajmuje się dogłębnie celebrytą Duggara, zauważając, że Burress nie był widzem reality show, który uczynił rodzinę Duggarów sławną, ale że później był świadkiem jego efektów. Opisuje park rozrywki, który jego rodzina stworzyła z Duggarami, stwierdzając, że do rodziny zwracali się „setki razy widzowie”.

„Josh nie wybrał takiego życia dla swojej rodziny” – napisał Burress. „I z pewnością nie przewidział tych dalekosiężnych konsekwencji rozgłosu”.

List kończy się prośbą do sędziego, aby „przyjrzał się całemu charakterowi tego człowieka” i „rozważył fakt, że nie ma się gdzie ukryć i nie będzie miał prywatności w przyszłości”.

Sprawozdanie prokuratury przed wydaniem wyroku zawierało załączone zeznanie świadka, które zostało zapieczętowane przez sąd. Jego memorandum skazujące nie zawierało żadnych załączników, ale treść dokumentu zawierała oświadczenie rodzica jednego z nieletnich dzieci pojawiających się w materiale pobranym przez Duggara.

„Nie potrafię znaleźć słów, aby wyrazić wściekłość, jaką czuję wobec tych, którzy uczestniczą w tym złu” – stwierdziła – „ani moją pogardę dla jakiejkolwiek próby zminimalizowania odpowiedzialności przez słabe twierdzenia, że ​​zbrodnia „nie miała ofiar”. Moja córka to prawdziwa osoba. Była strasznie prześladowana, aby zapewnić to źródło „rozrywki”. Jest wykorzystywana na nowo za każdym razem, gdy obraz jej cierpienia jest kopiowany, wymieniany lub sprzedawany”.

Sama dziewczyna miała też kilka słów do oskarżonego: „Czy nie wiesz, że nikt nie powinien tego robić małej dziewczynce!” Ona napisała. – Nie wiesz, że to boli!

Duggar zostanie skazany 25 maja.

.

Leave a Comment